top of page
  • Honí vás mlsná? Zbavte se pocitu ztráty kontroly nad svými chutěmi ...

    Zjistit více

    Začalo 1. 1. 1970

    697 českých korun

    Načítání dostupnosti…

Perníčky z mandlové mouky

Tyto perníčky jsou chuťově k nerozeznání od tradičních perníčků. Peču je na Velikonoce i Vánoce, konzistencí jsou trochu měkčí, ale i tak se z těsta dá udělat i perníková chaloupka, pokud chcete. Jestliže nemáte po ruce perníkové koření vyrobte si jednoduše vlastní z mleté skořice, hřebíčku, badyánu, nového koření a anýzu. Při shánění tapiokové mouky si dávejte pozor, abyste omylem nekoupili tapiokový škrob, jsou to dvě různé věci a jeho chuť by v polevě nebyla dobrá :)Perníčky z mandlové mouky


Ingredience

2 hrnky mandlové mouky

2 lžičky perníkového koření

1/4 lžičky soli

1/2 lžičky prášku do pečiva

2 lžíce oleje

1/2 hrnku medu

1 vejce

zhruba 1/2 hrnku tapiokové mouky na válení těsta


Ingredience na polevu

1/2 hrnku tapiokové mouky

1 lžička citrónu

2 vaječné bílky

1-4 lžíce medu podle chuti


Postup

V míse smíchejte všechny suché ingredience – mandlovou mouku, perníkové koření, sůl a prášek do pečiva. Přidejte vejce a med a důkladně promíchejte, dokud se všechny ingredience nespojí. Těsto dejte do potravinové fólie a nechte v chladničce minimálně 2 hodiny, ideálně však přes noc.


Vál posypejte tapiokovou moukou a rozválejte těsto na zhruba 4 mm tloušťku, v průběhu válení ho zasypávejte tapiokovou moukou, když se bude moc lepit. Nemusíte se obávat, že budou perníčky bílé, mouka se totiž při pečení do těsta vsákne a po upečení není vidět.


Vykrájejte do těsta tvary a přeneste na plech vyložený pečícím papírem. Pečte 10-15minut na 170°C. Po upečení nechte perníčky zcela vychladnout, než je z plechu sundáte.


Na polevu vyšlehejte bílky a přidejte citrón. Až budou bílky vyšlehané snižte otáčky šlehače a začněte pomalu, po lžičkách přidávat tapiokovou mouku, dokud se nevytvoří hustá hmota, pak začněte přidávat med a šlehejte na nejrychlejším stupni.


Vzniklou hmotu dejte do zdobícího sáčku a ozdobte perníčky podle vlastní fantazie.1 074 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


Os comentários foram desativados.

Zaregistrujte se a získejte ZDARMA eBook 9 Tipů jak posílit imunitu

bottom of page