top of page
  • Honí vás mlsná? Zbavte se pocitu ztráty kontroly nad svými chutěmi ...

    Zjistit více

    Začalo 1. 1. 1970

    697 českých korun

    Načítání dostupnosti…

Chleba z mandlové mouky

Velice jednoduchá, rychlá a zdravější varianta chleba. Po upečení je krásně křupavý a provoní vám celý byt. Je možné do něj přidat i semínka, ale já ho mám nejraději jen s kmínem. Konzistence je velice podobná pšeničnému chlebu a je možné ho použít i místo veky na chlebíčky.

Vzhledem k množství mandlí by se rozhodně neměl konzumovat na denní bázi, patří spíše do kategorie "Výjimečně" a je vhodný i pro sezónu WF Jara.Chleba z mandlové mouky


Ingredience

2 hrnky mandlové mouky

1/4 hrnku psyllium

1 lžíce kypřícího prášku do pečiva bez lepku

1/2 lžičky soli

4 větší vajíčka (rozmíchaná)

1/4 hrnku sádla/rostlinného oleje

1/2 hrnku teplé vody

2 lžičky kmínu


Postup

Předehřejte troubu na 180°C. Do pečící nádoby na chleba dejte pečící papír. Ve větší míse smíchejte mandlovou mouku, psyllium, prášek do pečiva, sůl a kmín.

Rozmíchejte vajíčka, rozpuštěné sádlo a vodu a vmíchejte do suché směsi. Míchejte poctivě, aby se vytvořili vzduchové bubliny. Můžete na to použít mixér.

Hotové těsto vlijte do pečícím papírem vyložené pečící nádoby. Povrch chleba uhlaďte rukou nebo lžící a posypejte trochou kmínu.

Pečte 60-90 minut dokud není kůrka upečená a pevná tak, že do není nevsunute špejli bez námahy. Nechte zcela vychladnout a teprvé poté vyndejte z pečící nádoby.

Chleba NEskladujte v ledničce, příliš by tam navlhl. Skladujte v utěrce nebo papírovém sáčku. Můžete ho i nakrájet a dát na mrazák a vyndavat po plátcích.1 108 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.

Zaregistrujte se a získejte ZDARMA eBook 9 Tipů jak posílit imunitu

bottom of page